Terminarz imprez wędkarskich organizowanych w Okręgu PZW Tarnobrzeg w 2019 roku
  Postanowienia dot. rozgrywania zawodów na wodach Okręgu PZW Tarnobrzeg (nie mistrzowskich)
1 Ryby należy przechowywać w stanie żywym, obowiązkowo w siatkach o długości minimalnej 3,0 metra dla każdego zawodnika.
2 Ważenie ryb odbywa się na stanowiskach zależnie od warunków pogodowych, jednak nie rzadziej niż co 3 godziny, a w uzasadnionych przypadkach indywidualnie (jeżeli tak zadecyduje Organizator lub Sędzia Główny Zawodów).
3 Złowione ryby ważymy w specjalnych siatkach lub matach do tego przeznaczonych.
4 Uczestników zawodów obowiązuje kultura osobista oraz bezwzględne zachowanie czysttości na stanowiskach, a Organizatora na łowisku i w jego granicach.
           
  Postanowienia końcowe:        
1 Zawody organizowane przez Koła i Kluby nie mogą kolidować z zawodami z cyklu Wędkarz Roku oraz Mistrzostwami Okręgu w danej dyscyplinie.
2 Zobowiązuje się organizatorów zawodów do odpowiednio wcześniejszego wywieszania komunikatów (7 dni)  i zamknięcia zbiorników lub ich części na czas rozgrywania zawodów.
3 Zgodnie z Uchwałą Zarządu Okręgu z wnoszenia składki członkowskiej stanowiącej udział w kosztach organizacji zawodów zwolnieni są uczestnicy zawodów do 18 roku życia włącznie.
4 W zawodach z cyklu Wędkarz Roku Kategorii Junior prowadzona będzie osobna klasyfikacja i nagradzanie.
5 Wszystkie zawody wędkarskie rozgrywane są na żywej rybie.
           
Lp. Nazwa imprezy Data Organizator Miejsce zawodów Uwagi
A Zawody ogólnopolskie - mistrzowskie i międzyokręgowe
1 Spławikowe Grand Prix Polski  17-19 maj Okręg Tarnobrzeg Zalew Szymanowice -
B Zawody o Mistrzostwo Okręgu
1 Podlodowe (drużynowe i indywidualne)  styczeń - luty Okręg Tarnobrzeg Zalew Szymanowice wg komunikatu
2 Spławikowe (weteranów 55+, 65+, seniorów, kobiet, U-15, U-20 i U-25) 25-26 maj Okręg Tarnobrzeg Zalew Szymanowice -
3 Spinningowe teamów (z łodzi) 9 czerwiec Okręg Tarnobrzeg + Koło Nr 27 w Klimontowie Jezioro Tarnobrzeskie 1 dniowe II turowe
4 Spinningowe (indywidualne seniorów i juniorów) 27-28 lipiec Okręg Tarnobrzeg Wisła Sandomierz Łowisko rezerwowe  Zalew Wilcza Wola
5 Feederowe Mistrzostwa Okręgu (indywidualne i teamów) 4-5 maj Okręg Tarnobrzeg Zalew Koprzywnica  
C Zawody Podlodowe z cyklu Wędkarz Roku
1 Zawody podlodowe styczeń - luty Koło Nr 27 w Klimontowie Zalew Szymanowice wg komunikatu
2 Zawody podlodowe styczeń - luty Koło Nr 19 w Zaleszanach Zb. Duże Jezioro - Motycze Szlacheckie wg komunikatu
D Zawody Spławikowe z cyklu Wędkarz Roku Kat. Open oraz Kat. Junior do 18 lat
1 Puchar Prezydenta Miasta Stalowa Wola 14 kwiecień Koło Nr 3 Rozwadów Zalew Klonowe -
2 Puchar Klubu Team Sensas II 8 wrzesień Klub Staw Nr 3 w Jeziórku  
E Zawody Spinningowe z cyklu Wędkarz Roku
1 Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola 19 maj Koło Nr 3 Rozwadów rzeka San w  Brandwicy -
2 Puchar Klubu Lusox 29 wrzesień Klub Rzeka Wisła w Nagnajowie -
F Zawody Feederowe z cyklu Wędkarz Roku
1 Puchar Prezesa Koła 9 czerwiec Koło Nr 27 w Klimontowie Zalew Szymanowice -
2 Puchar Prezesa Koła 6 październik Koło Nr 3 Rozwadów Zalew Wilcza Wola -
G Spinningowe zawody towarzyskie (Okręgowe i ogólnopolskie)
1 Spinning Start 1 maj Koło Nr 1 w Sandomierzu rzeka Wisła w Sandomierzu  
2 Spinningowe 26 maj PZW Zamość rzek Wisła w Baranowie Sandomierskim  
3 Boleń Wisły  23 czerwiec Koło Nr 12 w Nowej Dębie rzeka Wisła w Nagnajowie  
4 Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza 21 lipiec Koło Nr 1 w Sandomierzu rzeka Wisła w Sandomierzu -
5 Puchar PAWULON 7 wrzesień Klub Lusox rzeka Wisła w Zawichoście  
6 Puchar Starosty Tarnobrzeskiego 8 wrzesień Klub Zander rzeka Wisła w Baranowie Sandomierskim  
7 Puchar im. Por. Józefa Sarny (brzeg) 22 wrzesień Koło nr 39 Miechocin Jezioro Tarnobrzeskie  
H Spławikowe i gruntowe zawody towarzyskie (Okręgowe i ogólnopolskie)
1 Sensas Challange 11 maj Klub Sensas II Zalew Szymanowice -
2 Gienek Gliny PL 12 maj Gienek Gliny PL Zalew Szymanowice -
3 Feederowe   2 czerwiec Koło Nr 1 w Sandomierzu Zalew Szymanowice -
4 Nocne Zawody Gruntowe 8-9 czerwiec Koło Nr 53 w Zdanowie Zalew Szymanowice -
5 Maraton Wilcza Wola (zawody nocne) 15-16 czerwiec Koło Nr 3 Rozwadów Zalew Wilcza Wola -
6 Maraton Wędkarski Kanał 2019 (zawody nocne) 21-22 czerwiec Koło Nr 32 w Połańcu Kanał elektrowni Połaniec -
7 Nocne gruntowe 22-23 czerwiec Koło Nr 45 w Dwikozach Zalew Szymanowice -
8 Puchar Prezesa Koła Nr 2 "Przywiśle" (zawody nocne) 29-30 czerwiec Koła Nr 2 "Przywiśle" Zalew Wilcza Wola -
9 Nocne jeziorowe 6-7 lipiec Koła Nr 2 "Przywiśle" Jezioro Tarnobrzeskie  
10 Puchar FLAGMAN MASTERS 14 lipiec Klub Zalew Szymanowice  
11 Puchar SENSASA 20-21 lipiec Klub Zalew Szymanowice  
12 X Wieków Sandomierza (zawody nocne) 3-4 sierpień Koło Nr 1 w Sandomierzu rzeka Wisła w Sandomierzu -
13 Nocne Szymanowice 10-11 sierpień Koło Nr 45 w Dwikozach Zalew Szymanowice -
14 Jarmark Świętego Jacka (zawody nocne) 17-18 sierpień Koło Nr 27 w Klimontowie Zalew Szymanowice -
15 Feederowe 25 sierpień Koło Nr 1 w Sandomierzu Zalew Szymanowice  
16 COLMIC 7-8 wrzesień COLMIC rzeka Wisła w Sandomierzu  
17 Powiatowe Zawody z Okazji Dnia Dziecka   Okręg Tarnobrzeg + Koło Nr 27 w Klimontowie Zalew Szymanowice wg komunikatu
18 Młodzieżowa Liga Podkarpacia 21 wrzesień Koło Nr 19 w Zaleszanach Zb. Duże Jezioro - Motycze Szlacheckie wg komunikatu
19 Finał spławikowy - COLMIC 12-13 październik COLMIC Zalew Szymanowice -
20 Finał feederowy - COLMIC 19-20 październik COLMIC Zalew Szymanowice -
I Karpiowe Zawody Towarzyskie (Okręgowe i ogólnopolskie)
1 Karpiowe Karp Team 19-21 kwiecień Klub Zalew Szymanowice -
2 Karpiowe Stalowy Karp 2-5 maj Klub Zalew Wilcza Wola  
3 Karpiowe Karp Team 3-5 maj Klub Zalew Szymanowice  
4 Ogólnopolskie Zawody Karpiowe o Puchar STARBAITS 2019 22-26 maj Carp Club w Janowie Lub. Zalew Janów Lubelski  
5 Karpiowe Karp Team 24-26 maj Klub Zalew Szymanowice  
6 Nocne Zawody Karpiowe 7-9 czerwiec Koło Nr 53 w Zdanowie Zalew Szymanowice  
7 Karpiowe Gorzyce 31 lipiec - 4 sierpień Koło Nr 15 w Gorzycach Zalew Szymanowice  
8 XI Janowskie Dni Karpiowe 11-15 wrzesień Carp Club w Janowie Lub. Zalew Janów Lubelski  
9 Karpiowe Cyprinus Sandomierz 12-15 wrzesień Klub Zalew Szymanowice  
10 Karpiowe Stalowy Karp 19-22 wrzesień Klub Zalew Wilcza Wola  
11 Karpiowe Team Karp 18-20 październik Team Karp Szymanowice Zalew Szymanowice  
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu
ul. Przy Zalewie 2
39-400 Tarnobrzeg
NIP: 867 16 57 932

 15 822 46 47
 18 822 46 47

 opzw_tarnobrzeg@wp.pl