W dniu 04.06.2015 na Zalewie w Nowej Dębie odbyły się zawody wędkarskie dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych "Puchar Szkół 2016" pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba.

 

Zawody były realizowane w ramach zadania publicznego pod nazwą:

 

„Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych”.

 

Przy bardzo ładnej pogodzie , uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli okazję sprawdzić się w rywalizacji kto będzie sprytniejszy- łowiący czy ryby. Wynik tego pojedynku można uznać za remis bo byli tacy uczestnicy którym udało się przechytrzyć rybki i złowili ich po 2-3 kilogramy i byli tacy którzy przegrali łowiąc 1-2 rybki.

W dniu 14.06.2014 na Zalewie w Nowej Dębie odbyły się zawody wędkarskie dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych "Puchar Szkół 2014" pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba. Zawody były realizowane w ramach zadania publicznego pod nazwą „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych"
W zawodach wystartowały także dwie drużyny składające się z uczestników Ośrodka Edukacji Wędkarskiej działającego od tego roku przy Kole PZW nr 12. W celu wyrównania szans zawodnicy reprezentujący Ośrodek Edukacji Wędkarskiej zostali sklasyfikowani tylko w klasyfikacji indywidualnej. Wśród wszystkich zawodników startujących w zawodach zostały rozlosowane nagrody, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy.
Ogółem w zawodach udział wzięło 51 uczestników.

W dniu 20.06.2015 na Zalewie w Nowej Dębie odbyły się zawody wędkarskie dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych "Drużynowy Puchar Szkół 2015" pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Zawody były realizowane w ramach zadania publicznego pod nazwą:
„Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych” .
Przy sprzyjającej pogodzie oraz przy dużej ilości ryb którymi dzień wcześniej zarybiany był nasz Zalew złowiono łącznie ponad 51 kg ryb. W zawodach startowało 38 uczestników. Wśród wszystkich zawodników startujących w zawodach zostały rozlosowane nagrody, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy które wręczał Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Wojciech Serafin.

Towarzyskie ogólnodostępne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży
„Drużynowy Puchar Szkól 2013"
pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba

 

Polski Związek Wędkarski, Koło nr 12 w Nowej Dębie dnia 22 czerwca 2013 roku zorganizowało towarzyskie, ogólnodostępne spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Dęba - „Drużynowy Puchar Szkół 2013".
Celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei wędkarstwa rekreacyjnego jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego i czynnego wypoczynku oraz dbałości o środowisko naturalne jako nasze wspólne dobro.
Honorowy patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba
Pan Wojciech Serafin.